wieza.org
Zaloguj się

Wolsung (RPG)

Wolsung – Magia Wieku Pary to pełna akcji gra o przygodach Niezwykłych Dam i Dżentelmenów, utrzymana w klimacie steampunk fantasy.

Magiczny świat po rewolucji przemysłowej zamieszkują, oprócz ludzi, również elfy, krasnoludy czy trolle. Po ulicach mkną szybkie paromobile, luksusowe parowce zapewniają połączenia z zamorskimi koloniami, a nieboskłon przecinają szlaki majestatycznych sterowców. Magia, ramię w ramię z techniką, przynosi światu parowe golemy, kabalistyczne maszyny liczące i potężne, żelazne smoki.

Świat Wolsunga jest pełen wyzwań. W niezbadanych dżunglach tajemnicze świątynie i dzikie plemiona tubylców czekają na odkrywców. W kanałach pod miastami wciąż czają się nieumarli – przerażająca pamiątka po Wielkiej Wojnie. Szaleni naukowcy i zepsuci geniusze zbrodni snują sieci złowrogich intryg. To niezwykłe czasy, w których potrzeba niezwykłych bohaterów!

Początkowo autorki projekt urósł do pełnowymiarowej gry fabularnej. Po szeregu zapowiedzi wydania gry, m.in.przez ISA jako dodatek do D20 modern, została wydana przez Kuźnię Gier wraz z nową mechaniką.

informacje

Dyskusja (0)

Powiązane wpisy

  1. Wolsung Wolsung to polski świat w klimatach steampunka, dla którego powstało...
  2. Korpergeist – Mrok Magia Maszyna Korpergeist to system w klimatach dark steam fantasy łączących steampunka...
  3. Nibykonkurs: Edycja 2 Druga edycja Nibykonkursu trwała od 21 do 28 październia 2005...
  4. Trójca Trójca RPG to gra rozgrywająca się w świecie stanowiącym połączenie...
  5. Deadlock Świat Deadlocka to Ziemia roku 2067. Trident, potężna korporacja rządzi...

Ostatnie zmiany

Brak zmian.