wieza.org
Zaloguj się

SHOSA

Idea indie RPG zrodzona w wyniku gorącej dyskusji na łamach forum systemów autorskich (opisz: Forum Autorskie).

fabuła i gracze

SHOSA, czyli super-heroes of steampunk age, to niewielkich rozmiarów gra fabularna opowiadająca o superbohaterach, których poczynania mają miejsce na tle krajobrazu steampunkowej Anglii i Czarnego Lądu. Gracze wcielają się w agentów tajnych wywiadów, albo członków działających w ukryciu drużyn superbohaterskich, walczą z szalonymi dokorami zła, magami, kosmitami i parowymi golemami. Latają między wieżami neogotyckich budowli, w deszczu i mgle stawiają czoła dość stereotypowo pojmowanemu złu.

Gra obraca się generalnie w konwencjach pokrewnych do pulp, jednak zainstalowane w settingu soczewki pozwolą podkreślić wybrane elementy świata i usadowić je w centralnym miejscu rozgrywanych scenariuszy i kampanii.

Bohaterowie graczy będą mogli szwędać się w deszczu ciemnymi zaułkami Londynu i prowadzić śledztwa, stanąć na czele rewolucyjnego ruchu robotniczego, który na terenie Anglii zaskarbia sobie coraz szersze rzesze zwolenników, albo stawić czoła tajemniczemu najeźdźcy. Dodatkowo, jeśli przeniosą się na Czarny Ląd, zyskają możliwość eksploracji takich tematów jak niewolnictwo, kolonizacja i wyniszczenie gospodarcze i kulturowe Afryki.

mechanika

Pomysł stworzenia autorskiej mechaniki został porzucony. Aktualnie w planach jest oparcie SHOSY na zmodyfikowanej mechanice FATE. Prawdopodobnie będzie to bardzo mocno uproszczona wersja v3 znana ze Spirit of the Century.

informacje

Dyskusja (0)

Powiązane wpisy

  1. Teotech Gra przedstawia świat, gdzie maszyny diabelskich naukowców zaatakowały całą ziemię....
  2. Napowietrzni Malpiopiraci Napowietrzni małpiopiraci to wciąż roboczy tytuł gry, która powstała na...
  3. Moorhold Serwis o grach RPG, który posiadał silny dział o Neuroshimie....

Ostatnie zmiany

Brak zmian.

Powiązane wieści

nowości z Bagna
  • SHOSA: Głos Londynu: Nares...