wieza.org
Zaloguj się

Naznaczeni

Naznaczeni to gra fabularna, gdzie obdarzeni mocą żywiołów poszukiwacze przygód, przemierzają przepełniony magią świat.

Świat

Świat składa się z czterech kontynentów, które stanowią dom dla każdej z rozumnych ras. Zatopiona Atlantyda jest domem atlantów, unoszące się wyspy tworzą kontynent Mu zamieszkały przez elfy, odgrodzona mgłą Lemuria to utracona ojczyzna ludzi, a górzysta Agharta jest zamieszkała głównie przez krasnoludy. Ten ostatni kontynent  jest głównym terenem dla graczy, gdyż tylko tam można spotkać przedstawicieli wszystkich czterech rozumnych ras.

Geneza

Tworząc świat i społeczeństwa wzorowałem się na mało scentralizowanych strukturach, które egzystowały na większości terenach w dawnych czasach. Nie ma tu imperiów, a nawet państw, choć czasem można natknąć się na ich zalążki. Zależnie od nacji egzystują koło siebie wspólnoty plemienne na wzór mongolskich grób koczowniczych, grody podobne (niewiele) do słowiańskich lub celtyckich, miasta na wzór greckich polis (choć z władzą bardziej oligarchiczną), oddzielone od siebie samowystarczalne komuny. Chciałem w ten sposób stworzyć świat w trakcie rozwoju, coś na kształt warhammera za czasów Sigmara, Mongolię przed czasami Dzingis-Chana, Galię za czasów walki z Cezarem.

Magia

Każdy z Naznaczonych jest obdarzony darem mocy. Są cztery rodzaje darów: żywiołów (najczęściej spotykany, rodzaj zależy od rasy), bestii, widzenia i magii. Dar żywiołu daje moc kontrolowania jednego z podstawowych pierwiastków w sobie i bezpośrednim otoczeniu (np. manifestacja ognia do kontroli siły lub płomienia). Dar bestii łączy z zwierzęcym duchem opiekuńczym, co daje możliwość wykorzystania jednego z jego aspektów (np. lepsze zmysły, dodatkowe organy). Dar widzenia daje możliwość wpływania swoją aurą na uczucia innych, dość szeroko rozumiana empatia (np. wywoływanie paniki lub szału). Dar magii daje możliwość kontrolowania żywiołów (np. ognista kula), lecz jedynie poza swoim ciałem (nie może w żaden sposób wpływać na siebie, a wpływanie na ciała innych też jest ograniczone).

Geneza

Dzięki tego typu zróżnicowaniu mocy, jest ona niepowtarzalna dla każdej grupy. Postać posiadająca moc żywiołu ognia ma inne możliwości, niż władający ogniem mag. Podobnie naznaczony darem bestii posiada inne aspekty zwierząt niż druid posiadający moc Wielkiego ducha. Sprawia to, że każdy z członków drużyny jest do pewnego stopnia magiem, lecz w swój niepowtarzalny sposób. Jednocześnie duże zróżnicowanie wykorzystania mocy sprawia, że wybrany dar wspiera każdą wybraną profesję.

informacje

Dyskusja (0)

Losowe

Na ratunek Marsowi!: Na ratunek Marsowi! to pulpowa gra fabularna o Obrońcach Marsa – dzielnych mężczyznach i kobietach walczących z szalonym doktorem Wiesbaumem i innymi łotrami z Ligi Zła. Jest oparta o mechanikę 3S, wymagającą tylko trzech kostek sześcieściennych i wspomagającą pulpowy klimat dawnej fantastyki p...
Cienka LiniaCienka Linia: Western. Z pozoru klasyczny, a jednak odmienny od tego znanego z historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poza planem rzeczywistym istnieje świat nadnaturalny, zamieszkany przez diabła, demony i całą plejadę gwiazd. Świat ten nazywa się Theorią, a przejść na niego można dzięki zażyciu Esencji - mies...

Powiązane wpisy

 1. Ścieżka Przed wiekami tajemnicze istoty zstąpiły do świata rządzonego przez duchy...
 2. Napowietrzni Malpiopiraci Napowietrzni małpiopiraci to wciąż roboczy tytuł gry, która powstała na...
 3. Thyn Gra „THYN kraina upadłych bogów” rozgrywa się w ponurym świecie...
 4. Konstantynopol Konstantynopol rozgrywa się w rozdartej rzeczywistości polskiego miasta połączonej z...
 5. Czas Królów Czas Królów to dodatek do systemu Czas Waśni wprowadzający szereg...

Ostatnie zmiany

Brak zmian.

Ostatnio zmienione

 • Oneiros: Karty Wyobraźni : Narracyjno-karciana gra fabularna w świecie Twoich snów.
 • Armie Apokalipsy : Rozgrywająca się w przededniu Apokalipsy gra akcji o zmaganiach zesłanych na świat aniołów.
 • Charakternik: Magią i M... : heroiczne dark fantasy
 • Mythai RPG : Świat i systemy gier fabularnych
 • Zły: Władza, Moc, Nieśm... : nietypowa gra fabularna we współczesności
 • Głębia Przestrzeni