wieza.org
Zaloguj się

Korpergeist – Mrok Magia Maszyna

Korpergeist to system w klimatach dark steam fantasy łączących steampunka z dark fantasy z elementami postapokalipsy. Akcja toczy się 20 lat po Wielkiej Wojnie, która zmieniła świat. Tytułowe Korpergeisty to złośliwe demony, które mogą człowieka opętać – i bohaterowie graczy są właśnie takimi opętanymi osobami.

Podręcznik pierwszej edycji (wersja 1.12) liczy 195 stron, jest wypełniony czarno-białymi ilustracjami i jest rozpowszechniany jako 17 MB plik w formacie PDF. Mechanika należy raczej do skomplikowanych, ze szczegółowymi zasadami walki i strzelania (gdzie używa się diagramu do określania trafienia). Rzut opiera się o trzy kostki – dwie k10 oraz k6 (używaną jako kostka szczęścia).

Rasy to dość klasyczny zestaw, wszystkie dzielą się na liczne nacje i organizacje.

Świat gry

Wielka Wojna, która wydarzyła się 20 lat przed akcją gry, rozpoczęła się inwazją elfów, które w Korpergeiście są przybyszami z przyszłości dysponującymi potężna technologią łączącą magię i technikę. Ich piekielne machiny, mordercze bomby i straszliwy gaz bojowy w ciągu 40 dni zmieniły połowę kontynentu w Pustkowia oraz Krainę Umarłych – ziemie pogrążone straszliwą zarazą.

Na południu i zachodzie świata gry rozciągają się krainy reptilionów szczycące się odwieczną potęgą i egzotyczną kulturą.Respublika Lenhorska, rzeczpospolita szlachetnych półorków stanowi ostoję pijaństwa, awanturnictwa, fantazji oraz honoru na wschodzie. Zaraz za tym dziwnym krajem rozciągają się surowe, pełne barbarzyńców Dzikie Ziemie. Za nimi ostoją cywilizacji są jeszcze kolonie.

Stara Kolonia to ojczyzna kowbojów, wolności i rewolwerowców, a Nowa Kolonia to miejsce nieustannych starć cywilizacji zachodu z egzotycznymi i dzikimi plemionami tubylców.

Mieszkańcy świata należą do licznych ras człekokształtnych, jak gobliny, krasnoludy, gnomy, czy półorki oraz oczywiście ludzie. Pospolite są różnorodne organizacje i kulty religijne. Czci się w świecie Korpergeista starszych bogów oraz liczne nowe bóstwa.

Korpergeisty

Korpergeisty odgrywają w grze ważną rolę, są to bowiem duchy, które cyklicznie opętują bohaterów graczy i zmuszają ich do wykonywania określonych zadań. Są to złośliwe demony, które jak się uważa pracują dla szarych elfów, nikt nie wie, jakie mają cele.

Proces opętania jest prosty – ofiara budzi się po utracie przytomności z dziurą w pamięci.

Najczęściej nie wszyscy z drużyny dostają zadania w jednym czasie, dlatego wśród graczy panuje stała podejrzliwość, a opętani muszą wykazać się sprytem, by nie zwrócić uwagi kompanów.

informacje

Dyskusja (1)

Losowe

Karnawał Blogowy RPG #15: Piętnasty karnawał blogowy posiada temat "Realizm w RPG". Edycję zainicjował Aureus.  Trwa od 14 października do 13 listopada 2010 roku.
Heartbreaker: Heartbreaker to termin używany do określenia gier (np. [[RPG]]), które wywodzą się z zamkniętego grona graczy, autorzy takich systemów często charakteryzują się brakiem samokrytyki, a gry są przesadnie reklamowane. Heartbreaker to system łamiący serca, ale wyłącznie autorom, gra fabularna, która...

Powiązane wpisy

 1. Warhammer Fantasy Roleplay Warhammer Fantasy Roleplay był jedną z pierwszych gier RPG wydanych...
 2. Monastyr Gra Wydawnictwa Portal utrzymana w klimatach dark fantasy. Doczekała się...
 3. Empyrium Arcanis Empyrium Arcanis jest to gra fabularna, gdzie ziemię przyszłości nawiedziły...
 4. DAMNVM DAMNVM to gra dark fantasy, osadzona w czasach najbardziej odpowiadających...
 5. Charakternik: Magią i Mieczem Charakternik to gra RPG w klimatach heroicznego dark fantasy wykorzystująca...

Ostatnie zmiany

Brak zmian.

Ostatnio zmienione

 • Oneiros: Karty Wyobraźni : Narracyjno-karciana gra fabularna w świecie Twoich snów.
 • Armie Apokalipsy : Rozgrywająca się w przededniu Apokalipsy gra akcji o zmaganiach zesłanych na świat aniołów.
 • Charakternik: Magią i M... : heroiczne dark fantasy
 • Mythai RPG : Świat i systemy gier fabularnych
 • Zły: Władza, Moc, Nieśm... : nietypowa gra fabularna we współczesności
 • Głębia Przestrzeni