wieza.org
Zaloguj się

Planszówki i karcianki

Crystalicum KGK

Kategorie: Gry, Karcianki, Komercyjne Październik 6th, 2010 by tdomf_4238f – 1 Komentarz

CrystalicuM – Krzysztalowa Gra Karciana (KGK) jest polską kolekcjonerską grą karcianą, osadzoną w realiach fantasy/ space opera/ steampunk z grafikami w stylu anime/ manga. Uniwersum Crystalicum jest także obecna w polskiej grze rpg pod tym samym tytułem. Wydawnictwo Wolf Fang planuje wydanie drugiej edycji karcianki na jesień 2010 r.

czytaj wiecej»

Witchcraft

Kategorie: Gry, Komercyjne, Planszówki, Planszówki i karcianki Sierpień 15th, 2009 by Tomasz Kucza – Skomentuj

Witchcraft to planszówka na podobnych zasadach jak słynna  Neuroshima: HEX (opisz: Neuroshima: HEX). Tym razem zamiast postapokaliptycznych Stanów światem gry jest typowy świat fantasy, a idea opiera się o walkę potężnych magów. Wyróżnia ją zasada, że zabite żetony magów przeciwnika stają się żetonami przeciwnika.

czytaj wiecej»

Munchkin 2: Wielosieczny Topór

Kategorie: Gry, Karcianki, Planszówki i karcianki Sierpień 13th, 2009 by Tomasz Kucza – Skomentuj

Drugi dodatek do polskiej wersji karcianki Munchkin, Wielosieczny Topór miał premierę 27 sierpnia. Gra składa się ze 110 kart.

czytaj wiecej»

Munchkin 1,5 – Kości Zostały Rzucone

Kategorie: Dodatki, Gry, Karcianki, Planszówki i karcianki Sierpień 13th, 2009 by Tomasz Kucza – Skomentuj

Dodatek do karcianki Munchkin. Zawiera 30 nowych kart wybranych z zagranicznych zestawów oraz 6 pustych, na których można stworzyć coś według własnego pomysłu oraz dodatkową kostkę k10.

czytaj wiecej»

Munchkin

Kategorie: Gry, Karcianki, Komercyjne, Planszówki i karcianki Sierpień 13th, 2009 by Tomasz Kucza – 1 Komentarz

Polskie wydanie gry karcianej parodiującej gry fabularne. Zawiera karty przygotowane specjalnie dla naszego kraju – jak Kryształki Czasu, a grę spolsczono dbając, by np. nazwy kart nie straciły sensu (np. Pała Kultury zamiast Gentelmen’s club). Za granicą pojawiały się wydania kpiące z konkretnych gier lub światów (jak WoD), u nas na razie wydano dodatek Munchkin [...]

czytaj wiecej»

Civilization

Kategorie: Darmowe, Gry, Karcianki, Planszówki i karcianki Sierpień 11th, 2009 by Tomasz Kucza – Skomentuj

Civilization to gra karciana oparta na znanej grze komputerowej o tym samym tytule. Grając, można się wcielić w całą cywilizację i wynajdując nowe wynalazki podbijać i niszczyć. Są np. karty postaci historycznych, wynalazków, cudów świata.

czytaj wiecej»

1013 Card Game

Kategorie: Darmowe, Gry, Karcianki, Planszówki i karcianki Sierpień 11th, 2009 by Tomasz Kucza – 3 Komentarzy

1013 Card Game to gra karciana o magach osadzona we współczesności. Walczą oni na arenie zdarzeń używając ludzi jako swoich pionków. Gra posiada prostą mechanikę i ładnie wykonane karty, do ściągnięcia na stronie.

czytaj wiecej»

Wolsung (Planszówka)

Kategorie: Gry, Planszówki, Planszówki i karcianki Sierpień 9th, 2009 by Tomasz Kucza – Skomentuj

Gra planszowa Wolsung: The Boardgame pozwala na wcielenie sie w rolę wynalazców konkurujących o główną nagrodę Wystawy. Celem jest zbudowanie jak najbardziej spektakularnego wynalazku, a wszystko utrzymane w klimatach steampunka – należy więc oczekiwać maszyn parowych, lokomotyw i golemów.

czytaj wiecej»