wieza.org
Zaloguj się

Jak dodawać

Gobas to otwarta baza, do której możesz dodawać między innymi własne opisy gier, dodatków do gier, edycji gier, wydawnictw, grup twórczych oraz serwisów, czy też inicjatyw fanowskich jak konkursy, czy konwenty. Jest to bardzo proste. Nowy wpis możesz dodać używając specjalnego formularza (zarejestrowani użytkownicy mogą także edytować i dodawać wpisy przez panel administracyjny). Opis, jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem możesz edytować w edytorze wizualnym lub jako kod HTML.

Pamiętaj o wybraniu prawidłowych kategorii dla dodawanego opisu, bo określasz w ten sposób czy opisujesz grę RPG, planszówkę, autora, a może wydawnictwo.

Warto dodać (ale nie musisz tego robić) także dodatkowe informacje jak tagi oraz Własne pola – tam możesz dodać np. autora gry lub okładkę. Okładkę dodaje się poprzez wstawienie pola o nazwie okładka i wartości określającej adres rysunku z okładką, logo identycznie. Nie musisz okładki wstawiać na serwer Gobasa, wystarczy, że wskażesz odnośnik do pliku gdzieś na Internecie. Pola mogą się powtarzać – np. autorów być kilku.
Pole wypis służy do dodania krótkiego, jednozdaniowego opisu gry, który pojawi się przy opisie na stronie głównej Gobasa.

To właściwie wszystko co musisz wiedzieć. Nie wahaj się, jeśli znasz jakąś fajną grę, która nie została jeszcze opisana, dodając ją do Gobasa. Pamiętaj też, że o ile jesteś zalogowany możesz także edytować każdy opis i poprawiać go jak na Wikipedii, do czego zachęcam. I nie przejmuj się, jeśli coś pójdzie źle, każdy błąd można łatwo naprawić, wszystkie dane są archiwizowane.