wieza.org
Zaloguj się

Czas Królów

Czas Królów to dodatek do systemu Czas Waśni wprowadzający szereg nowych możliwości do gry. Tym razem Gracze i Mistrzowie Gry otrzymują bowiem możliwość wcielenia się nie tylko w swobodnie podróżujących po świecie awanturników, ale też w królów, władców, panów feudalnych i inne wpływowe postacie uniwersum. Dodatek umożliwia zarządzanie państwami i organizacjami, dbanie o ekonomie i wraz z podręcznikiem Wojna Totalna: prowadzenie wojen.

Zarządzanie własnym królestwem

Czas Królów umożliwia Graczom wcielić się w jednego z możnowładców walczących o władzę nad baśniową krainą Laruzją. Mogą dosłownie stać się królami (książętami, hrabiami czy baronami), dysponującymi nieprzeliczonym bogactwem oraz nieprzeliczonymi armiami oraz walczyć z zewnętrznymi jak i wewnętrznymi wrogami swego ludu na nowym, niespotykanym jeszcze w polskich systemach RPG poziomie.

Mechanika Prowincji przypomina nieco działanie Miast w pierwszych grach z serii Civilization. Składają się one więc z kilkunastu do kilkudziesięciu, zróżnicowanych Pól (np. step, pustynia, góry), o różnych cechach specjalnych (drogi, rzeki, tereny rolnicze etc.), z których każde przynosi inne korzyści (istnieją też pola o negatywnym działaniu). Prócz Pól prowincja składa się z szeregu posiadłości, z których każda posiada inne oddziaływanie.

Zasady wielkiego handlu

Czas Królów wprowadza także zasady handlu międzynarodowego towarami poszukiwanymi na rynkach Laruzji (a nie tylko łupami zdobytymi w lochach). Umożliwia to Mistrzom Gry zmianę konwencji gry ze zwykłych scenariuszy RPG na grę handlowo – ekonomiczną, przypominającą gry w rodzaju Privateer, Pirates! czy The Patricians. Gracze natomiast otrzymują możliwość wcielenia się w wędrujących kupców, zarobienia fortuny w trakcie wymiany handlowej, lub też utraty życia w trakcie napaści licznych na kontynencie bandytów, piratów czy potworów.

Agenci: Nowa opcja mechaniczna:

Bohaterowie Graczy nie muszą osobiście stawiać czoła wyzwaniom rzucanym przez fakt sprawowania władzy (ani jakimkolwiek innym). Wspierać ich mogą bowiem wierni (albo i niewierni) słudzy, nazywani w mechanice Agentami. Do dyspozycji Graczy oddano 37 ich typów, od Błaznów, Doradców i Minstreli na Skrytobójcach i Czarownikach kończąc. Ich użycie jest proste, a kwestia rozstrzygnięcia ich skutecznego działania stanowi sprawę jednego lub dwóch rzutów.

Posiadłości: Nowa opcja mechaniczna:

Korzystający z tego dodatku Gracze otrzymują możliwość wykreowania własnych posiadłości, pełniących rolę zaplecza dla drużyny oraz bazy wypadowej. Dzięki niemu wyposażyć się mogą w szereg przynoszącej korzyści infrastruktury w rodzaju Laboratorium Alchemicznego, Szkoły Fechtunku czy Zamku. Zapewniają one premie do atrybutów, dostęp do wiedzy i informacji oraz dochody. Umożliwiają też postacią porzucenie smutnego, bezdomnego życia tułaczy i stanie się szanowanymi członkami społeczności.

informacje

  • status: ukończony, grywalny, nieprzetestowany
  • wypis: Trzeci dodatek do systemu Czas Waśni, pozwala założyć i władać własnym królestwem
  • strona: Oficjalna strona systemu
Dyskusja (1)

Losowe

WitchcraftWitchcraft: Witchcraft to planszówka na podobnych zasadach jak słynna  [[Neuroshima: HEX]]. Tym razem zamiast postapokaliptycznych Stanów światem gry jest typowy świat fantasy, a idea opiera się o walkę potężnych magów. Wyróżnia ją zasada, że zabite żetony magów przeciwnika stają się żetonami przeciwnika....
Nibykonkurs: Edycja 14: Czternasta edycja Nibykonkursu odbyła się w dniach 29 października do 5 listopada 2009 roku. Hasła zostały wylosowane przez lucka - były to Voodoo, Hellblazer oraz Anglia Elżbietańska. W ramach edycji powstało osiem gier (z czego jedna został opublikowana z kilkugodzinnym opóźnieniem).

Powiązane wpisy

  1. Czas Waśni: Skarby Laruzji Skarby Laruzji to drugi dodatek do systemu Czas Waśni. Podręcznik...
  2. Czas waśni Czas waśni to rozbudowany system fantasy przeznaczony dla początkujących i...
  3. Wojna Totalna Wojna Totalna stanowi dodatek do osadzonego w post-Tolkienowskich realiach systemu...
  4. Planeta Morfozy Gracze wcielają się w role członków Rady kolonii na powierzchni...
  5. Naznaczeni Naznaczeni w dwóch zdaniach, to gra fabularna, gdzie grając postaciami...

Ostatnie zmiany

Brak zmian.